Nevzat Aydın

GEN Türkiye, Yönetim Kurulu Başkanı

Nevzat Aydın, Türkiye’nin ilk ve en büyük online yemek sipariş sitesi Yemeksepeti’nin eski CEO’su ve kurucu ortağıdır. 1976 yılında doğan Nevzat Aydın, Boğaziçi Üniversitesi’nde bilgisayar mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra San Francisco Üniversitesi’nden MBA derecesini almak üzere Silikon Vadisi’ne gitmiş ve “yemeksepeti.com” projesini hayata geçirmek üzere Türkiye’ye dönmüştür.

Yemeksepeti, Mayıs 2015’te Türkiye’deki internet tarihinin en büyük değerlemesiyle global sektör lideri Delivery Hero tarafından satın alınmıştır. Nevzat Aydın, Türkiye’deki girişimciliğe olan katkılarından ötürü 2010 yılında ABD Başkanı Barack Obama’nın gerçekleştirdiği Girişimcilik Zirvesi’ne çağrılan dünya çapındaki 150 girişimciden biridir. Ayrıca, 2013 ve 2015 yılında Fortune Türkiye Dergisi tarafından “40 Yaş Altı 40” listesinde birinci seçilmiş, 2017’de ise American Turkish Society Galası’nda Hayırseverlik Ödülü’ne layık görülmüştür. 2018’de Forbes Dergisi’nin yayın hayatına başlamasının 100. yılı vesilesiyle düzenlediği gecede ”Türkiye’nin Yaşayan En Büyük Zihinleri” listesine dahil olmuştur. Nevzat Aydın, 2019 ve 2020’de Webrazzi gibi birçok öncü kuruluşun En İyi Yatırımcı Ödülü’ne de layık görülmüştür. Nevzat Aydın’ın bugün toplam 48 yatırımı bulunmaktadır.

Endeavor, TOBB Genç Girişimciler ve American Turkish Societyde Yönetim Kurulu Üyeliklerini; Boğaziçi Üniversitesi’nde Mütevelli Heyeti Üyesi görevini sürdüren Nevzat Aydın aynı zamanda Galata Business Angels ve Wtech Teknolojide Kadın Derneği Kurucu Üyesi’dir.  Bu görevlerinin yanı sıra Nevzat Aydın, Mavi Giyim Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi’dir.