GEN GLOBAL

GEN GLOBAL

 

GEN yıl boyunca dünya çapında forumlar, etkinlikler ve programlar yürütür.

Amacı, GEN üyesi 200 ülke ile birlikte; dünyadaki girişimci sayısını artırmak, var olan ekosistemi, inovatif girişimci bakış açısıyla değiştirmek, kapsamlı ve kapsayıcı ekosistemler yaratmak, bilgi paylaşımının artmasını sağlamak amacıyla çalışmalar yürütmektir.

GEN’in programları hakkında daha fazla ayrıntıya GEN Global web sitesinde ulaşabilirsiniz.

Forum ve Etkinlikler

GEN TÜRKİYE

STARTUP NATIONS

Startup Nations, ülkelerin ekonomilerindeki yeni ve genç firmaların büyümesini hızlandırmaya yardımcı olmak için yenilikçi düzenleyici değişiklikleri ve diğer politika araçlarını belirlemeye ve keşfetmeye odaklanan politika yapıcılar ve kamu sektörü programlarının liderlerinden oluşan bir yapıdır.

GEN TÜRKİYE

SUMMIT

Startup Nations Summit, yüksek etki girişimciliğinin etkisini artırmak için etkin politikalar üreten ve kamu tarafından yürütülen programları bir araya getiren politika danışmanları ve start-up topluluk liderlerini bir araya getirir.

 

GEW

Her Kasım ayında bir hafta boyunca, dünyanın dört bir yanında gerçekleştirilen binlerce etkinlikler ve yarışmalar aracılığıyla girişimcileri potansiyel işbirlikçilerle, akıl hocalarıyla ve hatta yatırımcılarla buluştururken, girişimcilik faaliyetlerinde bulunmaya teşvik eden kampanyadır.

GEC

Global Girişimcilik Kongresi, girişimcilerin, yatırımcıların, araştırmacıların, fikir liderlerinin ve politika yapıcıların fikirlerini hayata geçirmek, ekonomik büyüme ve sosyal  refahı artırmak için birlikte çalıştıkları, dünyanın dört bir yanından girişimcilerin bir araya geldiği toplantıdır.

GEC+

Küresel Girişimcilik Kongresi, Kansas City’de başladığından bu yana, dünya çapındaki girişimcilik ​​ekosistemlerinin çeşitli unsurlarını kapsayan binlerce delegeyi bir araya getiren büyük ölçekli bir etkinliktir.

2008’den bu yana, Küresel Girişimcilik Haftası 170’ten fazla ülkeye yayıldı. GEW (GGH) dünya çapında girişimcilik ekosistemleri inşa ediyor ve güçlendiriyor.

Programlar ve Kaynaklar

GEN TÜRKİYE

GEN CONNECT

GEN Connect, Global Girişimcilik Networkü içindeki bireylere ve kuruluşlara erişim sunan bir sanal platformdur. Platform, yerel ekosistem bağlantılarını güçlendirmeye yardımcı olurken bunları tek bir küresel ekosistem çatısı altında birleştirmeye yardımcı olacak bir araç seti içerir.

 

GBAN

GBAN, Global Girişimcilik Networkü tarafından koordine edilen küresel bir iş meleği ağı ve kuruluşları topluluğudur. GBAN, melek yatırımcıların yeni firmaların kurulmasına ve büyümesine yardımcı olmada oynadığı role daha fazla kamu bilinci ve katılımı getirmektedir.

 

GERN

Global Girişimcilik Araştırma Ağı, girişimcilik uygulaması ve girişimcilik ekosistemlerinin büyümesiyle bütünsel olarak bağlantılı araştırmaları katalize eden ve hizalayan bir çalışma platformudur.

 

GEN TÜRKİYE

GER

GER, dünya çapında çevrimiçi işletme tesciline izin veren veya işletme tescil sürecini açıklayan bir web portalları dizinidir. Mevcut çevrimiçi sistemlere kolay erişim sağlayarak ve hükümetler arasında deneyim ve en iyi uygulamaların paylaşımını kolaylaştırarak dünya çapında işletme tescil hizmetlerinin kullanımını ve iyileştirilmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

 

YOUNOODLE COMPETE

YouNoodle Compete, şirketler, hızlandırıcılar, üniversiteler, vakıflar ve daha fazlası tarafından yürütülen 1000’den fazla yarışmaya / programa güç veren özelleştirilebilir bir başlangıç ​​programı yönetim platformudur.

 

GEN SPACE

GEN Space, uzaydaki girişimcilik fırsatlarına odaklanan girişimlerin ve ölçek büyütmelerin oluşturulmasını teşvik etmeye yardımcı olacak bir ekosistem platformu sağlar.

 

GEN TÜRKİYE

GEN STARTERS CLUB

GEN Starters Club, gelecek vaat eden girişimleri GEN’in küresel girişimcilik yarışmalarına katılmış deneyimli girişimcilerin oluşturduğu küresel bir topluluktur. Girişimcilere destek olmak için 170’den fazla ülkeden girişimcileri, start-up şampiyonlarını ve potansiyel yatırımcıları barındırmaktadır.

 

GEN ACCELERATES

GEN Accelerates, yerel, ulusal ve bölgesel girişimcilik ekosistemlerini güçlendirmek ve büyütmek için kapasite geliştirme programı sağlar. Güçlü bir sanal platformu, hazır müfredatı ve bu alandaki uzmanlarla girişimciler, hızlandırıcılar ve ekosistem kurucuları için yapılandırılmış akıl hocalığı ve girişimcilerin her yerde gelişmesine yardımcı olmak için küresel bir ülke içi destek ağı ile birleştirir.