Büke Çuhadar

GEN, Global Başkan Yardımcısı

Büke Çuhadar, her Kasım ayında Global Girişimcilik Haftası’nı (GEW) kutlayan kurumlar tarafından oluşturulan, yıl boyunca girişimcilik programlarını ve girişimleri bir araya toplayan Global Girişimcilik Ağı (GEN) Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Küresel bir girişimcilik ekosistemi oluşturmayı amaçlayan GEN, 170’ten fazla ülkede, insanların fikirlerini ortaya çıkarmasına ve onları gelecek vaat eden yeni girişimlere dönüştürmesine yardımcı oluyor.

Büke Çuhadar, bu ülkelerin her birindeki ulusal ağların liderlerini koordine ederken, onları destekleyen kuruluşları  güçlendirmekte birincil sorumluluğa sahiptir.

Global Entrepreneurship Network’e katılmadan önce Büke, dünya çapındaki en iyi yüksek etkili girişimcileri seçerek, onlara rehberlik ederek ve hızlandırarak uzun vadeli ekonomik büyümeyi hızlandırmak için küresel bir organizasyonun bir üyesi olan Endeavor Türkiye’de Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı.

Büke Çuhadar, Endeavor Türkiye’deyken, GEW Türkiye kampanyasının başarılı bir şekilde inşa etmesine ve Türkiye’deki girişimcilik ekosistemine 200’den fazla oyuncuyu dahil eden yönetim kuruluna liderlik etti.