Berrak Kutsoy

Esas Holding, Kurumsal İlişkiler Direktörü

Berrak Kutsoy, Esas Holding’in kurumsal iletişim, kurumsal ve halkla ilişkiler stratejisinin geliştirilmesi, koordinasyonu ve uygulanmasından sorumludur. Aynı zamanda Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Kurulu Başkan ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı’dır.

Daha önce Ünsa’da uluslararası satış yöneticisi ve Kütahya Porselen’e bağlı bir Alman markası olan Mitterteich’te ihracat müdürü olarak çalıştı. Ondan önce Denizbank’ta proje müdürü olarak görev yaptı. Kariyerine BNP-AK-Dresdner Bank’ta uluslararası ilişkiler asistanı olarak başladı.

Berrak Kutsoy, Türkiye Genç İşadamları Derneği, Genç Başarı Eğitim Vakfı, UIP-Uluslararası İşbirliği Platformu Yürütme Kurulu ve BizBizze Kadınlara Yönelik Fikir ve Destek Derneği Yönetim Kurulları’nda görev yapmaktadır. INGEV (İnsani Gelişme Vakfı) Danışma Kurulu’nda yer almaktadır. Türkiye İhracatçılar Meclisi ve Türkiye İş Kadınları Derneği’nin kadın girişimciliği destekleme fonu danışmanıdır.

Berrak Kutsoy, her hafta farklı endüstri ve sektörlerden rol model kadın girişimcileri ağırladığı bir televizyon programının yapımcısı ve sunucusudur. Aynı zamanda melek yatırımcıdır ve bir dizi teknoloji şirketine yatırım yapmıştır.

Berrak Kutsoy, M.B.A. derecesini Middlesex University Business School ve lisansını Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nden almıştır.