Selçuk Kiper

Publicislive, Genel Müdür

Selçuk KiperPublicislive’ da Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda MIT Enterprise Forum Türkiye Kurucu Ortağı, Ümittir (Üniversite Mezunlarında İşsizlik Teorileri ve Temel İstihdam Raporlama) Derneği’nin kurucusu ve TOBB Genç Girişimciler Yönetim Kurulu Üyesidir. 

Selçuk KiperReims Üniversitesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra henüz 24 yaşındayken 1998 yılında Synopsis Creative Services’i kurdu. 2001 yılında BBG, Pop Star, Dokun Bana gibi TV programları ile mobil içerik işine başladı ve ülkemizde Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaşın GSM haklarını alan ve kullanan ilk firma oldu. İçerik firması 2004 de Synopsis Creative Services’ı ise 2014 yılında Publicis Groupe tarafında satın alındı. 

Selçuk Kiper, girişimcilerin ve sosyal sorumluluğun savunucusu ve destekçisidir. Şirketi, 2005 yılında dünyanın en büyük kumbarasını inşa etti ve bunun fonları 3 hayır kurumuna dağıtıldı. Deneyimlerini paylaşmak ve girişimciliğe olan ilgiyi geliştirmek için düzenli olarak girişimci adayları ile zaman geçirmektedir. IAAPA, WEF (Dünya Ekonomik Forumu) üyesidir.