Hande Çilingir

Insider, Kurucu Ortak ve CEO

Hande Çilingir, London School of Economics, Economics & Management bölümünden mezun olduktan sonra Shanghai Üniversitesi’nde International Chinese and Culture Yüksek Lisans Programı’nı bitirdi. İngiltere’de ve Çin’de eğitim ve kurumsal kariyerin ardından, ilk girişiminden çıkış yapan Hande Çilingir, 2012 yılında 5 kurucu ortak ile birlikte Insider’ı kurdu.

2014 yılında Endeavor Girişimcisi olarak seçilen Hande Çilingir, 2016 yılında Microsoft tarafından “Yılın Başarılı Kadın Girişimcisi” ödülüne layık görüldü. Hande Çilingir, 2017 yılında Garanti Bankası, KAGİDER ve Ekonomist Dergisi tarafından “Yılın Kadın Girişimcisi” ve 2018 yılının başında Crunchbase tarafından dünyanın ABD dışındaki en iyi üç kadın CEO’sundan biri olarak seçildi. 2020 yılında Endeavor Derneği’nin yıllık olarak ilettiği Lindas Ödülü’nün sahibi olarak globalde en başarılı üç girişimci arasına girdi. The Software Report tarafından 2020 yılının Avrupa’daki En Başarılı SaaS CEO’su seçilirken, aynı zamanda 2020 için Globaldeki En Başarılı 50 Kadın Yazılım Sektörü CEO’su listesine girdi.

Insider’ın, Londra, Singapur, Tokyo, Dubai, Moskova, Paris, Varşova, Kuala Lumpur, İstanbul, Sidney, Hong Kong, Barselona ve San Paulo şehirleri dahil olmak üzere 25 ülkede ofisi bulunmaktadır. Insider’ın Growth Management Platform (Büyüme Yönetim Platformu), dijital pazarlama uzmanlarının müşteri deneyiminin ve satışın her evresinde büyümeyi hızlandırmalarına yardımcı olmaktadır. Gerçek zamanlı öngörüsel segmentleri gelişmiş yapay zekâ ve makine öğrenme becerileri sayesinde güçlendiren platform, web, mobil web, mobil uygulamalar ve reklam kanallarında pazarlama uzmanlarının kişiselleştirilmiş tecrübeler sunmalarını sağlamaktadır.