Didem Altop

2C Proje Evi Kurucu Ortağı

Didem Altop, çeşitli ticari, sosyal ve ekonomik kalkınma konularını ele alan, seri bir ekosistem oluşturucu ve gündem belirleyicidir. Yeni girişim, şirket ve kuruluşların rekabetçi ve yenilikçi yeteneklerini geliştirmeye odaklanan İstanbul merkezli bir girişim stüdyosu olan 2C Project House’un Kurucu Ortağıdır.

Didem, 2006-2018 yılları arasında Endeavor Türkiye’nin Kurucu Genel Sekreteri ve 15-19 Nisan 2018 tarihlerinde 170’ten fazla ülkeden katılan 3.000’den fazla ekosistem önderini İstanbul’da ağırlayan Global Girişimcilik Kongresi’nin İcra Direktörü olarak tanınmaktadır. Endeavor’dan önce, kurumsal sosyal sorumluluk ve sivil toplumun kapasite geliştirme girişimlerine adanmış bir butik danışmanlık firması olan ECOM Consulting’in Kurucu Ortağıydı. Kariyerine, ekonomik kalkınma ve teknoloji merkezli stratejik yönetim danışmanlığına odaklanarak başladı.

Sosyal sorumluluk faaliyetleri arasında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Genç Başarı Eğitim Vakfı (GBEV), Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD), Ashoka Türkiye, Goldman Sachs 10.000 Kadın, YenidenBiz, ARYA Kadın Girişimciler Platformu, Village Capital, The LIFE Project by CIPE, EBRD Kadın Girişimciler Platformu, Turkish Philanthropy Fund ve Global Entrepreneurship Network Turkey gibi kuruluşlarda Kurucu Üye, İcra Kurulu Üyesi, Denetim Kurulu Üyesi ve Danışma Kurulu Üyesi olarak çeşitli görevler yer almaktadır.

ABD’de doğup büyüyen Didem, Johns Hopkins Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Kalkınma Ekonomisi ve Carnegie Mellon Üniversitesi’nden MSIA/MBA okudu. 30 yılı aşkın bir süredir kamu politikası, yönetim danışmanlığı, teknoloji ve sivil toplum sektörlerde üst düzey yönetici olarak çalıştı. Didem’in kariyerindeki diğer şirketler arasında Dünya Bankası, IBM Credit Corporation, Electronic Data Systems (EDS), The Altay Corporation, Lockheed Martin Mission Systems (LMMS), MCI, Shared Medical Services ve DDB Medina Turgul Reklam Ajansi yer almaktadır.