Dr. Arzu Girişken

Akademisyen / CorpEQ Kurucusu

Yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisans Programı’nda (MBA) tamamlayan Dr. Arzu Girişken, farklı sektörlerde özellikle stratejik yönetim alanında yöneticilik yaptıktan sonra, 2018 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi alanında doktorasını tamamlamıştır. Akademik alanda Dr. Girişken öğretim üyesi olarak Altınbaş Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde görev almakta ve aynı zamanda İstanbul Bilgi Üniversitesi MBA Programı’nda dersler vermektedir.

Akademisyen kimliği yanı sıra aynı zamanda bir girişimci de olan Dr. Girişken, “CorpEQ” şirketinin de kurucusudur. CorpEQ, temelinde yönetimde duyguları anlama ve kurumsal duygusal hafızayı odak noktasına alan bir enstitüdür. CorpEQ’da Arzu Girişken kurumlara girişimcilik, kurumsal duygusal hafıza, yönetimde bilişsel önyargılar ve nörogirişimcilik alanında eğitimler vermektedir. Aynı zamanda CorpEQ bünyesinde beyin görüntüleme yöntemleri vasıtasıyla nöro veri temelli yönetim danışmanlığı hizmeti de vermektedir.

Dr. Arzu Girişken, dünyada yazılan ilk İngilizce Kurumsal Duygusal Hafıza kitabı olan “Corporate EQ: Understanding Emotions in Management” kitabını kaleme alarak, uluslararası alanda literatüre katkı yapmıştır. Hali hazırda birçok ulusal ve uluslararası oluşumda aktif olarak rol alan Dr. Girişken, girişimcilik ekosisteminde “değer yaratma” unsurunu misyon edinmiştir. Bu doğrultuda özellikle son dönemde uluslararası STK’larda girişimcilere mentörlük desteği sağlamaktadır. “Girişimcilik ve İnovasyon Konferansları”, “Değer Yaratanlar” ve “Postmodern Yönetim Sohbetleri” serilerini hayata geçiren ve moderatörlüklerini üstlenen Dr. Girişken, ulusal ve uluslararası birçok akademik ve profesyonel konferansta keynote speaker olarak yer almaktadır.