Ahu Serter

Arya Kadın Yatırım Platformu, Kurucu

Ahu Büyükkuşoğlu Serter, birlikte daha iyi bir gelecek yaratmak için birlikteliği vurgulayan ve dönüşüm teknolojilerini geliştiren aktif bir liderdir.  

Ahu Büyükkuşoğlu SerterFast Company tarafından Türkiye’nin 20 en yenilikçi şirketlerinden biri seçilen Fark Holding’in Başkanı, seri girişimci ve yatırımcıdırKolektif düşünen insanlarla beraber daha iyi bir gelecek tasarlayabilmek için Fark Labs’i kurmuşturFark Labs şu anda mobilite, hayat bilimleri ve sürdürülebilir yaşam tarzları olmak üzere birçok konuya değiniyor, ilgi alanı girişim kuluçkasından girişim yaratmaya ve yatırıma kadar uzanıyor. 

Ahu Büyükkuşoğlu Serter, kadın liderliğinin yarattığı değiştirici güce inanarak; Arya Kadın Yatırım Platformu’nu kurdu. Arya ile daha fazla kadınınkadın liderliğinde gelişen işletmelere yatırım yapılmasını teşvik ediyor. 

Ahu Büyükkuşoğlu Serter’in ismi Fortune dergisinde Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadını başlığı altında yer aldı, aynı zamanda Birleşik Devletler kapsamında $100 mn kategorisinde Girişimci Kadın Ödülü’nü kazandı. 

Gezmeyi ve keşfetmeyi çok sever, fikir yaratıp, geliştirir ve aynı zamanda hırslı bir öğrencidir de. Okumayı çok sever, evli ve üç kız çocuğu annesidir.  

Ahu Büyükkuşoğlu Serter ile hayat, sanki bir Japon Shinkansen trenine biniyormuşsunuz gibidir, son derece hızlı fakat inip binmek için yeterince zamanınızın olduğu bir tren. Her şeye rağmen, Ahu’nun treni her zaman ona yolculukta eşlik edenlerle birlikte belirlenen istasyona ulaşır!