Nur Hilal Gerçek

GEN Türkiye, Ülke Müdürü

Hilal Gerçek, Habitat Derneği’nde Genel Sekreter Yardımcısı olarak girişimcilik alanında yürütülen projelerden sorumludur.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü’nden mezun olan Hilal Gerçek 3 yıl boyunca IEEE ODTÜ Öğrenci Kolu’nda gönüllü olarak görev almış teknoloji odaklı girişimcilik alanında yürütülen projelerde koordinatörlük yaparak 18 yıllık öğrenci klübünün ilk kadın başkanlığı görevini yürütmüştür.

JCI Kadıköy’de 3 yıl yönetim kurulu üyesi olarak görev almış aynı zamanda Sabancı Vakfı gibi çeşitli kurumların hibe programlarından faydalanarak engelli bireylerin sosyal uyumlarını güçlendirmek için yürütülen projelerde yöneticilik görevi üstlenmiştir.

Üniversiteden mezun olduktan sonra uluslararası AFS programlarının yürütüldüğü Türk Kültür Vakfı’nda organizasyon asistanı olarak iş hayatına atılmış, kültürlerarası öğrenme, dahiliyet ve sosyal girişimcilik konularında yürütülen projelerde görev almıştır. Türk Kültür Vakfı’ndan sonra Binyaprak sosyal girişiminde operasyon direktörü olarak görev alan Hilal Gerçek, dijital platformlarda kadının ekonomik ve sosyal hayatta güçlenmesini desteklemek için başarılı kadın hikayeleriyle ilham veren programların tasarlanmasında ve hayata geçirilmesinde görev almıştır. Çalışma hayatındaki bir sonraki görevine Türkiye Vodafone Vakfı’nda devam etmiş kurumsal sosyal sorumluluk projeleri kapsamında; kadın güçlenmesi, çocukların teknolojik yetkinliklerinin geliştirilmesi ve engelli bireylerin ve toplumsal dışlanmaya maruz kalan tüm bireylerin sanat ve spor yoluyla entegrasyonunu sağlamak amacıyla kurulmuş köy akademisi projelerini yönetmiştir.

Hilal Gerçek’in hobileri ve ilgi alanları arasında spiritüel uygulamalar, yağlı boya ve bachata yer almaktadır.