Hasan Rıdvan Çiftçi

GEN Türkiye, Ülke Müdürü

Hasan Rıdvan Çiftçi, GEN Türkiye Ülke Müdürüdür.

Lise eğitimini Şehremini Anadolu Lisesinde tamamlamış, ardından tam burslu olarak girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Avrupa Birliği İlişkileri Departmanından Yüksek Onur öğrencisi olarak mezun olmuştur.

Lisans eğitiminin bir kısmını Almanya’nın Konstanz şehrinde, Konstanz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde Erasmus değişim öğrencisi olarak tamamlamıştır. Ayrıca 2016 yılında Berlin Humboldt Üniversitesinde yaz okulu eğitimi almıştır. Lisans eğitimi sırasında staj ve yarı zamanlı iş tecrübeleri edinen Rıdvan; Loft Jeans, İstanbul Politikalar Merkezi ve Türkiye Cumhuriyeti Tallinn Büyükelçiliği’nde Stajyer olarak görev almıştır. Ayrıca yarı zamanlı iş tecrübesi olarak Konstanz Üniversitesi Tarih ve Sosyoloji Departmanında Proje Asistanı, İstanbul Bilgi Üniversitesinde ise Öğrenci İşleri Asistanı olarak çalışmıştır.

Üniversite öğrenci kulüplerinde aktif görevler almış olan Rıdvan; Uluslararası Genç Girişimciler Platformunda Yönetim Kurulu üyeliği, İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Kulübünde Başkan yardımcılığı yapmıştır. Ayrıca Üniversite eğitimi sırasında farklı üniversiteler tarafından düzenlenen birçok Model Birleşmiş Milletler Konferansına delege olarak katılım göstermiştir.

Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Yönetimi Yüksek Lisansı öğrenciliği de bulunan Rıdvan, İngilizce ve başlangıç seviyesinde Almanca bilmekte ve tarih, diplomasi, ekonomi, girişimcilik gibi alanlara ilgi duymaktadır.